PUCHAR CHEŁMŻY – 23.04.2017

V Masters Pomorze – Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 23.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 102 graczy (26 drużyn) min. z Chełmży, Torunia, , Chojnic, Gniewu, Mikołajek, Białogóry, Borka,Wejherowa, Bytowa, Kinic Tucholi, Lutówka, Grudziądza i Nowej Karczmy. Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller. Puchary za I miejsce drużynowo ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w trzech kategoriach indywidualnej, par i drużynowej.
Najlepsza drużyna to Baśka Białogóra, w składzie: Marek Baran, Jan Jamrus, Ryszard Koziróg, Andrzej Maszka. Ich dorobek to 74 punkty. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Skowronki Kinice (73 pkt.), AS PIK V Chełmża (72 pkt.), Hotel Zamek Gniew (72pkt.), Szczupak z Chełmży (69 pkt.).
W kategorii par najlepsi byli: Zdzisław Czarnowski i Michał Bruski (Skowronki Kinice). Za nimi miejsca zajęli: Ryszard Woźniak i Jerzy Gilar (WLKS Borek) oraz Marek Baran i Ryszard Koziróg (Baśka Białogóra)
Indywidualnie najlepszym graczem został Zdzisław Czarnowski z drużyny Skowronki Kinice, zdobywając 29 punktów i to on odebrał Puchar Chełmży ufundowany przez Burmistrza miasta. Na II miejscu uplasował się Ryszard Woźniak (WLKS Borek) – 27 pkt., a III miejsce zdobył Krzysztof Łukaszewicz (AS PIK V – Chełmża)– 24 pkt. Za nimi byli Ireneusz Paszke (Baszta Bytów), Tadeusz Kormowski (Asy Chojnice), Józef Pieńczewski (AS PIK II – Chełmża)
W kategorii pań zwyciężyła Maria Bołtroczyk z dorobkiem 10 punktów.
Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży i Federacja Baszka – Les.
Współorganizator to: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Chełmżyński Ośrodek Kultury.
W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, PPUH PLASTJAN, ZGM.