4. TURNIEJ – 17.12.2016

logo

W dniu 17.12.2016r. w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury rozegrany został IV turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”, w którym uczestniczyło 34 graczy z Chełmży, Torunia, Grzywny, Kończewic, Kamionek, Brzozówki i Mirakowa. Zawody rozgrywano w kategorii indywidualnej, 4 rundy po 40 rozdań. Gościem zawodników był Pan Mirosław Graczyk Starosta Powiatu Toruńskiego i Wiesław Kazaniecki – Członek Zarządu Powiatu. Zwycięzcą turnieju został Władysław Szczygielski (Chełmża) – 18 punktów. Na II miejscu uplasował się Janusz Gil (AS PIK) – 16 punktów, a III miejsce zajął Henryk Zatorski (AS PIK) – 16 punktów. Na czele tabeli, po czterech turniejach, jest Henryk Zatorski (AS PIK) z dorobkiem 58 punktów, przed Władysławem Szczygielskim (Chełmża) – 55 punktów i Romanem Tietzem (AS PIK) – 54 punktów. Na zakończenie zawodów zostały wręczony statuetki dla najlepszych graczy klubu AS PIK. Mistrzem Baśki 2016 roku został Roman Tietz. Drugie miejsce zajął Henryk Zatorski a trzecie Roman Rzymski. Kolejne premiowane miejsca zajęli: Lech Orłowski, Bogdan Kłosowski i Edmund Kurzawski. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Toruniu.