5. TURNIEJ – 20.01.2018

W dniu 20.01.2018r. w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury rozegrany został V turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”, na którym zostały wręczone statuetki Mistrz Baśki 2017, dla najlepszych członków klubu AS PIK. Obecni na imprezie byli: Burmistrz Chełmży – Jerzy Czerwiński i Wiesław Kazaniecki – członek Zarządu Powiatu Toruńskiego. Fundatorem nagród i statuetek było Starostwo Powiatowe w Toruniu. Mistrzem Baśki został Marian Rutka. Kolejne miejsca zajęli : Benedykt Olejniczak, Jan Nowacki, Bernard Piekański, Edmund Kurzawski i Henryk Zatorski. W minionym roku, klub AS PIK odnotował wiele sukcesów. Członkowie klubu brali udział w ponad 30 turniejach, szczególnie w rankingowym cyklu Masters Pomorze, w którym wystawionych pięć drużyn zajęło bardzo dobre miejsca w pierwszej dziesiątce, na 93 startujących drużyn. Również indywidualnie przybyło wiele sukcesów. I miejsca zdobywali, min.: Edmund Kurzawski, w Baninie i Mikołajkach; Łukasz Pieńczewski w Chojnicach, Bernard Piekański w Gniewie, czy Henryk Zatorski w Gdańsku i Chełmży (Ch. Liga Baśki). Klub ma w swoich szeregach 35 członków, którzy aktywnie uczestniczą w organizowanych turniejach. W V turnieju Ch. L. Baśki uczestniczyło 37 graczy, w tym 31 członków klubu. I miejsce zajął Kazimierz Donarski – 22 punkty. Kolejne miejsca zajęli: Jerzy Syrocki (22 punkty) i Jerzy Czerniec ( 20 punktów). W klasyfikacji generalnej prowadzi Lech Orłowski (94 punkty) przed Edmundem Kurzawskim ( 92 punkty) i Januszem Olszewskim ( 91 punktów). Wszyscy, to członkowie klubu AS PIK. Po turnieju głównym rozgrywana jest jeszcze Expres Baśka, w której I miejsce zajął Ryszard Szponikowski. Na drugim miejscu uplasował się Florian Kadukowski a trzecie zdobył Kazimierz Donarski. Zachęcamy do brania udziału w turniejach i zapraszamy graczy do stołu.