10. TURNIEJ (13.12.2014)

final_baska

W dniu 13.12.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy,  turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło  31 zawodników z Chełmży, Łysomic i Gniewu. Wszystkich graczy przywitał Burmistrz Chełmży – Jerzy Czerwiński. Przed rozpoczęciem zawodów została zaprezentowana statuetka „Złote Baszci 2014”, której laureatem, w kategorii menager turniejów Baśki i Kopa w 2014r. został Henryk Zatorski – prezes klubu AS PIK Chełmża. Rozegrano 4 rundy po 40 rozdań. Zwycięzcą X turnieju został Jerzy Pianowski z klubu AS PIK Chełmża osiągając wynik 18 pkt.. Na II miejscu uplasował się Grzegorz Strzałkowski z klubu AS PIK Chełmża,z dorobkiem 17,5 punktów, a III miejsce zajął Sławomir Rumiński z Chełmży, uzyskując 16 punktów.  Klasyfikacja końcowa rozgrywek to: I miejsce – Grzegorz Strzałkowski z klubu AS PIK Chełmża,z dorobkiem 128 punktów. II miejsce zajął Kazimierz Dąbrowski z Gniewu, który skompletował razem 126 punktów. Trzecim graczem został Lech Orłowski, również klub AS PIK,  119 punktów. W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 47 graczy. Wręczenia nagród dokonał osobiście V-ce Starosta Powiatu Toruńskiego – Andrzej Siemianowski. Nagrodzono wszystkich laureatów X turnieju oraz 10 najlepszych graczy całego sezonu Chełmżyńskiej Ligi Baśki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale. Nagrody wręczane przez V-ce Starostę otrzymali także laureaci turniejów TYSIĄCA- PARAMI, które rozgrywane były równolegle z Chełmżyńską Ligą Baśki. Nagrodzono 6 najlepszych graczy. I miejsce w tych rozgrywkach wywalczył Henryk Zatorski z dorobkiem 16 punktów. Drugie miejsce zajął Jerzy Krzyżyński ( 12 punktów), a trzecie Roman Tietz (11 punktów). Klub AS PIK podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł przygotować Chełmżyńską Ligę Baśki oraz turnieje pucharowe, a także uczestniczyć w wielu turniejach organizowanych w Polsce. Szczególne gorące podziękowania klub składa panu Dariuszowi Mellerowi, byłemu v-ce staroście oraz panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Chełmży. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu finału ligi otrzymał pan Andrzej Siemianowski obecny V-ce Starosta Powiatu Toruńskiego. Członkowie klubu dziękują również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w tym Chełmżyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji spotkań klubowych i turniejów. Zapraszamy do udziału w spotkaniach klubu AS PIK w każdy wtorek od godz. 15 w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury oraz w pierwszym, w nowym sezonie, turnieju ligowym 17.01.2015 r.