PUCHAR KOPERNIKA – 12.11.2017

Czwarty Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 12.11.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 63 graczy, (16 drużyn) z Chełmży, Torunia, Kinic, Chojnic, Tucholi, Gniewu i Mikołajek. Wszystkich uczestników turnieju powitali: Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller i Maria Formela, Sekretarz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/ Toruń. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK”. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszą drużyną okazał się Hotel Zamek Gniew II zdobywając 80 punktów. Kolejne miejsca zajęły drużyny: As Pik V z Chełmży (72 pkt.) i Hotel Zamek Gniew (72 pkt.). Indywidualnie Puchar Kopernika zdobył Tadeusz Nowopolski z drużyny Hotel Zamek Gniew II, zdobywając 24 punkty. Na II miejscu uplasował się Waldemar Konicki (Faryna Chełmża) – 23 pkt., a III miejsce zdobył Henryk Zatorski (AS PIK III Chełmża) – 22 pkt. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Trzy puchary ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier Karcianych AS PIK z Chełmży, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Chełmżyński Ośrodek Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/ Toruń.
W organizacji imprezy pomógł sponsor: PPUH PLASTJAN