10. TURNIEJ – 15.06.2019

Krzysztof Polakowski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki

W dniu 15.06.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 37 zawodników. Wszystkich graczy przywitał V-ce Burmistrz Chełmży – Marek Kuffel. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Zwycięzcą X turnieju został Czesław Dąbrowski (As Pik Chełmża) osiągając wynik 28 pkt.. Na II miejscu uplasował się Jerzy Czerniec również z dorobkiem 28 punktów, a III miejsce zajął Łukasz Pieńczewski (As Pik Chełmża), uzyskując 26 punktów. Zwycięzca rywalizacji w klasyfikacji generalnej został wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie rozgrywek. Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki w sezonie 2018/2019, został Krzysztof Polakowski (As Pik Chełmża) z wynikiem 172 punkty. Nagrodą główną był puchar, puchar kryształowy i opiekacz. II miejsce zajął Henryk Zatorski (As Pik Chełmża), który skompletował 166 punktów. Trzecim graczem został Jerzy Czerniec – 164 punkty. Kolejne miejsca zajęli: Jan Nowacki i Zbigniew Kuciak. W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 49 graczy.

W turniejach pod nazwą Express Baśka, brało w sumie udział 38 graczy. Klasyfikację generalną wygrał Jan Nowacki (AS PIK Chełmża) – 85 punktów. II miejsce zajął Roman Tietz (As Pik Chełmża), a III Krzysztof Polakowski (As Pik Chełmża). Klub AS PIK podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł przygotować Chełmżyńską Ligę Baśki. Szczególne gorące podziękowania klub składa panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Chełmży. Członkowie klubu dziękują również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w tym Chełmżyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji spotkań klubowych i turniejów. Zapraszamy na XIII Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, które odbędą się w ramach Dni Chełmży, 21.07.br. od godz. 13, w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.