II PUCHAR CHEŁMŻY W CZARNĄ BAŚKĘ (29.03.2015)

PUCHAR CHEŁMŻY W CZARNĄ BAŚKĘ - PREZENTACJA

Drugi Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę” zgromadził na starcie 38 graczy (10 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Brus, Gdańska i Nowej Karczmy. Wszystkich uczestników turnieju powitali:  Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Członek Zarządu Starostwa Powiatu Toruńskiego – Wiesław Kazaniecki i Dariusz Meller – radny powiatu toruńskiego, którzy byli fundatorami pucharów i głównych nagród rzeczowych. Trzy puchary  ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” a następnie hymn „baśkarzy” . W turnieju rozegrano 4 rundy po 40 rozdań w kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszą drużyną okazał się AS PIK II z Chełmży, w składzie: Roman Rzymski, Franciszek Zatorski, Józef  Pieńczewski i Florian Kadukowski zdobywając 49,5 pkt.  Kolejne miejsca zajęli: II – Łoza  Chełmża (47 pkt.),  III – ZE-BRUS z miasta Brusy (40,5 pkt.). Indywidualnie najlepszym graczem został Kazimierz Donarski z drużyny Łoza Chełmża , zdobywając maksymalną ilość punktów – 20 i to on odebrał Puchar Chełmży ufundowany przez Burmistrza miasta. Na II miejscu uplasował się Tomasz Kosobucki (ZE-BRUS) – 17,5 pkt., a III miejsce zdobył Jan Nowacki (Cztery Asy) z Chełmży – 15 pkt.. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Turniej odbył się w niedzielę 29.03.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Chełmżyński Ośrodek Kultury.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”,  Piekarnia  „TRADYCJA”, PPUH PLASTJAN