8. TURNIEJ (13.06.2015) – FINAŁ SEZONU 2015

Kazimierz Donarski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki

W dniu 13.06.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się VIII i zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 23 zawodników z Chełmży. Wszystkich graczy przywitał V-ce Burmistrz Chełmży – Marek Kuffel oraz radny powiatu Dariusz Meller. Rozegrano 4 rundy po 40 rozdań. Zwycięzcą VIII turnieju został Lech Orłowski z klubu AS PIK Chełmża osiągając wynik 16 pkt.. Na II miejscu uplasował się Zbigniew Kucharzewski z dorobkiem 13,5 punktów, a III miejsce zajął Krzysztof Kopiński, uzyskując 12,5 punktów. Zwycięzca rywalizacji w klasyfikacji generalnej został wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie rozgrywek. Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki w roku 2015, został Kazimierz Donarski z dorobkiem 92,5 punktów. II miejsce zajął Stanisław Lewandowski, który skompletował 90 punktów. Trzecim graczem został Roman Drużkowski – 85,5 punktów. W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 35 graczy. Wręczenia nagród dokonał osobiście Członek Zarządu Starostwa Powiatowego – Wiesław Kazaniecki. Nagrody otrzymało 10 laureatów VIII turnieju oraz 10 najlepszych graczy całego sezonu Chełmżyńskiej Ligi Baśki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale. Klub AS PIK podziękował wszystkim sponsorom, dzięki którym mógł przygotować Chełmżyńską Ligę Baśki oraz turnieje pucharowe, a także uczestniczyć w wielu turniejach organizowanych w Polsce. Szczególne gorące podziękowania klub składa panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Chełmży oraz panu Dariuszowi Mellerowi, radnemu powiatu toruńskiego. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu finału ligi otrzymał Zarząd Starostwa Powiatowego. Członkowie klubu dziękują również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w tym Chełmżyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji spotkań klubowych i turniejów. Zapraszamy na IX Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, które odbędą się 19.07.br. od godz. 13:00, w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach Dni Chełmży.