Klub Gier Planszowych

HARMONOGRAM SPOTKAŃ   |   LISTA GIER   

W związku z rosnącym zainteresowaniem nowoczesnymi grami planszowymi wśród mieszkańców Chełmży i okolic, w lutym 2018 roku, dzięki nawiązaniu przez Pana Patryka Rybackiego współpracy z firmą Granna, powstał Klub Gier Planszowych działający przy Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.

Dzięki temu, w czasie Białych Wakacji, odbyły się w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury spotkania z grami planszowymi dla najmłodszych – 20.02 oraz 22.02. Dzieci z Chełmży i okolic mogły zapoznać się z zestawem gier edukacyjnych od wydawnictwa Granna – podczas spotkań dzieci poznały i grały w gry planszowe: przygodowe, strategiczne, logiczne i ekonomiczne. Do dyspozycji były m.in. gra „Faras (związana z odkryciami archeologicznymi profesora Kazimierza Michałowskiego), gra „Dino kontra Dino (niezwykły świat dinozaurów), gra „SuperFarmer (gra, którą wymyślił w 1943 roku wybitny polski matematyk, Karol Borsuk)oraz gra „CV”. Dodatkowo można było zagrać także w grę „Domek (wydawnictwo Rebel).

Te spotkania z grami planszowymi to kolejny przykład na to, że gry mogą być cennym narzędziem edukacyjnym, a jednocześnie doskonałym sposobem na spędzanie czasu w grupie rówieśniczej.

Kolejnym, tym razem dużym wydarzeniem organizowanym przez Klub Gier Planszych, był Chełmżyński Maraton Gier Planszowych „W TO MI GRAJ”. 24. lutego 2018 r. sala widowiskowa Chełmżyńskiego ośrodka Kultury wypełniła się nowoczesnymi grami planszowymi i graczami m.in. z Torunia, Włocławka oraz Chełmży i okolic. W czasie imprezy rozegrano szereg turniejów: Mistrzostwa Chełmży w grę „Domek” (budowa wymarzonego domku), Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w grę „Potwory w Tokio” (dominacja wybranym potworem w Tokio i eliminacja pozostałych graczy), Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w grę „SuperFarmer” (hodowla zwierzątek). Wszystkie turnieje były rozgrywane w formule „open”, czyli udział w turniejach mogły wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. W sumie, we wszystkich turniejach wzięło udział blisko 50 graczy. Dodatkowo, w czasie Maratonu, działała wypożyczalnia gier planszowych, dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Chmielewskiego oraz Pana Rafała Dittmanna. Każdy mógł przyjść, wybrać interesującą go grę planszową i zasiąść do grania ze znajomymi. Fachowa obsługa wypożyczalni doradzała co wybrać, tłumaczyła zasady gry a czasem nawet grała z uczestnikami imprezy 🙂

Reklamy