Turniej INFINITY w Chełmży

Gry bitewne to pasja łącząca w sobie modelarstwo i gry planszowe. To dorosła, nieco wręcz usportowiona, wersja zabaw żołnierzykami z dzieciństwa. Piękne modele/figurki służą jako nasze oddziały, postacie, pojazdy lub ważne cele a sama gra toczy się na makietach przedstawiających jakiś obszar zmagań. Gier jest całe mrowie i znajdziemy wiele tematyk – od potyczek historycznych (wojny napoleońskie, światowe itd) do bitw znanych z Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, czy takich których fabularne tło osadzone jest w dalekiej przyszłości. Każda gra ma własne zasady, które określają co gracze mogą robić i w jaki sposób rozpatrują rezultaty swoich bitew – najczęściej służy ku temu mechanika rzutów kośćmi. Jednak los sprzyja tym, którzy wykazują się myślą taktyczną, inteligencją i zrozumieniem tego jak działa gra… i jak działa przeciwnik! Hobby to bowiem jest nierozłączne z kontaktami międzyludzkimi, wiąże się z świetną zabawą, poznawaniem nowych osób, uczeniem się nowych rzeczy i rozwijaniem swojej wiedzy i ćwiczeniem umysłu. Do tego podczas samej gry dochodzą elementy blefu, zmyłki i zaskakiwania przeciwnika swoimi działaniami. Grać można w dwie osoby, niektóre gry przewidują więcej osób grających jednocześnie, ale gracze spotykają się też grupowo na turniejach…

Turniej gry bitewnej INFINITY odbył się 16 i 17 sierpnia w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Na turniej przybyli ludzie z Warszawy, Łodzi, Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia i Chełmży oczywiście. Grało 25 osób, przybyłych w niektórych wypadkach z osobami Towarzyszącymi. Przybył też jeden z sponsorów – głowa Baltazar Games i poza zwiedzaniem Chełmży i podglądaniem turnieju, mógł reklamować swoje wyroby. Głównymi sponsorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Toruniu i sklep Strategia Centrum Gier z Łodzi. Inicjatywę sponsorowały także takie firmy jak (z Polski): Baltazar Games, Norsgard, Micro Art Studio, Wargamer; (z Wielkiej Brytanii:) Spartan games; (z Hiszpanii:) Customeeple i sami autorzy gry, firma Corvus Belli! Lokalnie wsparła nas Praktyka Lekarska Dentystyczna Magdalena Zacharska i nagrodę ufundował też Burmistrz Miasta Chełmży.

Turniej wygrał przedstawiciel Warszawy Piotr Danielewski, następnie drugie miejsce zajął przedstawiciel Łodzi Tomasz Jardzioch i na miejscu trzecim znowu przedstawiciel Warszawy Wacław Leśniewski. Walka toczyła się o każde miejsce gdyż na turnieju byli zarówno początkujący jak i bardzo zaawansowani gracze. Wyniki istotnie wpłynęły na międzynarodowy ranking graczy, gdyż był to oficjalny turniej Infinity i to jeden z większych poza Hiszpanią. Była to druga edycja turnieju ogólnopolskiego w Chełmży.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s