Chełmża tańczy!

Dziesiątki młodych tancerzy, gwiazdy telewizji i setki chełmżan zgromadziła pierwsza edycja Gali Tańca w Chełmży. Głównym punktem programu był turniej dla dzieci zaczynających swoją przygodę z tańcem czyli „Pierwszy Krok”. Najmłodsi rywalizowali w kategoriach wiekowych od 7 do 15 roku życia. Gwiazdą Wieczoru byli znani programu z Taniec z Gwiazdami – Stefano Terrazzino i Paulina Biernat. Na parkiecie zaprezentowała się także grupa Barrio Salsero z Bydgoszczy specjalizująca się w salsie cubana i rueda de casino. Wielką niespodzianką był pierwszy publiczny występ uczestników kursu tańca prowadzonego w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi tancerze, którzy zatańczyli makarenę oraz polkę. Drugą grupę stanowili dorośli kursanci, którzy przygotowali ciekawy układ choreograficzny. Najwięcej emocji budziła rywalizacja tancerzy ze szkół tańca, którzy zmagali się z trudnymi krokami walca, cha – chy (cza-czy) , czy jive’a (dżajfa). Młodzi tancerze mimo bardzo młodego wieku dzielnie prowadzili swoje partnerki po parkiecie. Wielką atrakcją imprezy był występ Stefano Terazzino z partnerką. Błysk setek fleszy towarzyszył wspaniałym układom, jakie zaprezentowali tancerze. Nie zabrakło też okazji do otrzymania autografu czy pamiątkowego zdjęcia z gwiazdami. Na gali nie zabrakło także burmistrza Jerzego Czerwińskiego, który także chętnie wykorzystuje różne okazje do potańczenia.
– Mogę jedynie pozazdrościć tym młodym ludziom uroku, młodości, umiejętności, a przede wszystkim siły woli do treningów, mówił włodarz miasta, bo żeby osiągnąć taki poziom, jaki widzieliśmy na gali, trzeba poświęcić masę czasu na ćwiczenia. Cieszę się, że w Chełmży działa szkoła nauki tańca, pierwsze efekty widzieliśmy i nie ma co ukrywać, czekamy na więcej.
Jedną z głównych organizatorów turnieju była Justyna Pyras, na co dzień szkoląca tancerzy w ChOK.
– W przygotowaniach zaangażowali się wszyscy rodzice dzieciaków, których uczymy, nieoceniona była też pomoc różnych instytucji i sponsorów. Ilość osób jakie pojawiły się na gali świadczy o tym, że impreza się udała i trafiliśmy w gusta setek mieszkańców Chełmży i nie tylko. Kto złapał bakcyla tanecznego, może się w każdej chwili przyłączyć do naszych grup kursantów, bo niebawem ogłosimy nowy nabór. Jak pokazała gala, taniec to naprawdę piękna rzecz.
Organizatorami gali byli: Justyna Pyras, Studio Tańca Gest oddział w Chełmży, Agencja Artystyczna P1 – Jakub Pyras, Urząd Miasta w Chełmży.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s