Krissy Matthews Band – po raz pierwszy w Polsce!

Krissy Matthews Band – po raz pierwszy

w Polsce i w Chełmży.

Koncert zespołu w ChOK

w dniu 20.11.br. o godz. 17:00
WSTĘP WOLNY!

.

Pół – Norweg, pół – Brytyjczyk. Ten dziś zaledwie osiemnastoletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers!!!! Wtedy to został okrzyknięty Cudownym dzieckiem. Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej. Powraca w 2004 roku z serią programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich. W tym czasie odnotować można również występy z Larry Burtonem, regularnie pojawia się w legendarnym klubie „Muddy Waters”. Formuje swoje trio i nagrywa płytę zatytułowaną „Influences” w roku 2005,W 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnia Via Music i nagrywa kolejną płytę” Allen in Reverse”.

Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych w takich krajach jak, Belgia, Holandia, Anglia, Walia, Szkocja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja, Portugalia, Szwajcaria. Muzyk dzielił również scenę z takimi artystami jak Walter Trout, Jeff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC Radio2, z powodzeniem występował przed 15 000 publicznością. Sam Krissy określa swoja muzykę jako Blues-Rock-Roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King.

Na swojej pierwszej trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z cenionym zespołem Łuaksza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca – bass, Darek Gorczyca – kb., org., Tomek Dominik – dr.

http://www.myspace.com/krissymatthews

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s